Bestyrelsens opgaver og ansvar fordelt efter temaer:

Formand & Skiudlån

Mikkel Melamies
  • Snowboard
  • Formand
  • 21 33 83 29
  • mmelamies@gmail.com

KS tilbud til børn og Ungdom.

Indkøb af udstyr + retningslinier for udlån.

Medlemmer

Mette Lund-Andersen
  • annemette@lund-andersen.dk

Nye medlemmer, pleje af medlemsdata
og opfølgning på kontingent.

Økonomi

Carsten Hedegaard Fohlmann 
  • Kasserer
  • 70 23 19 48
  • kasserer@ks-ski.dk

Økonomistyring

Kommunikations ansvarlig


Frederik Hasselbalch
  • Kommunikation@ks-ski.dk

Udvikling og drift af medier samt IT-systemer.

Skiture & events

Anders Melamies
  • Alpin
  • melamies@gmail.com

Overordnet styring af KS skitur-tilbud.

Udvikling af nye turkoncepter, konkurrencer og værktøjer
til vores turarrangører.

Børn & unge

Søren Plomgaard
  • Ungdom@ks-ski.dk
  • 51 60 12 13
Udvikle og fastholde børn og unge

Elite

Henrik Andersen
  • Elite@ks-ski.dk
  • 27 26 87 65

Udvikle og fastholde eliten.

Instruktører og trænere

Søren Essendrop
  • Telemark
  • 40 93 69 69
  • soren@essendrop.com

Rekruttere, fastholde og videreudvikle vores instruktører,
så vi sikrer høj kvalitet på vores træning både i ind og udland.

Træning & motion + Klubtøj

Jesper Erlandsen
  • jesper@rulleskisport.dk

Udvikle og styre KS' træningstilbud. Løjper og snescooter


Ski-løjper

Scooter holdet

 

 

 

Kommunikation

KS web & medier

Frederik Hasselbalch
  • Kommunikation@ks-ski.dk
  • Niels Holst
  • nh@holst-design.dk
  • 56 14 31 08 · 40 11 09 95
Charlotte Klein
  • charlotski@gmail.com

Annoncer

Niels Holst
  • nh@holst-design.dk
  • 56 14 31 08 · 40 11 09 95

 

 

 

Økonomi

Bogholderi

Contar Regnskab ApS

regnskab@ks-ski.dk

70 23 19 48

 

Revisor:

Lejf Sjøgren

Generalforsamlingsvalgt revisor

 

Dansk Revision Hillerød

Henrik Lund Jensen

Godkendt revisor

 

 

 

 

Seneste nyheder

Kommende events